W dniach od 1 do 2 lipca 2013 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie odbyły się organizowane po raz pierwszy w Polsce warsztaty dotyczące programów IOSA i ISAGO. Organizatorem warsztatów była Europejska Konferencja Lotnictwa Cywilnego (ECAC) oraz Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA). W Warsztatach wzięli udział przedstawiciele Władz Lotniczych Grecji, Łotwy, Mołdawii, Czarnogóry, Rumunii i Polski oraz przedstawiciele polskich przedsiębiorstw branży lotniczej.
Warsztaty są kolejną pionierską inicjatywą podejmowaną przez ULC w zakresie lotnictwa cywilnego. W maju bieżącego roku odbyły się pierwsze w Europie warsztaty prawnicze na temat Kultury Sprawiedliwego Traktowania „Just Culture” zorganizowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i Polską Agencję Żeglugi Powietrznej.
Pierwszy dzień spotkania poświęcony był programowi IOSA (IATA Operational Safety Audit Program). Prowadzący panel Giancarlo Buono zapoznał uczestników z historią powstania programu oraz jego celem, jakim jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w liniach lotniczych oraz zredukowanie w nich liczby audytów. Opisał również przebieg audytu, sposób akredytacji organizacji audytujących oraz wymogi stawiane audytorom. Przedstawiono także strategię zarządzania jakością (Quality Management System) oraz system zarządzania bezpieczeństwem (Safety Management System) w zakresie IOSA.
Drugiego dnia uczestnicy warsztatów zostali zapoznani z programem ISAGO. Prowadzącym panel był Dieter Herman – audytor wiodący i instruktor ISAGO. Po przedstawieniu historii powstania i założeń programu opisano proces przebiegu audytu, kwalifikacje jakie powinien posiadać audytor oraz proces szkolenia audytorów. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się ze zintegrowanymi rozwiązaniami dla operacji naziemnych oraz zarządzaniem bazami danych zawierających informacje na temat szkód powstałych czasie operacji naziemnych (Ground Damage Database).