Świadectwa kwalifikacji/egzaminy

W związku z rosnącą liczbą operacji, wykonywanych z użyciem bezzałogowych statków powietrznych używanych m.in. do filmowania i fotografii z powietrza, Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina o obowiązku posiadania świadectwa kwalifikacji wynikającym z art. 95 ust. 2 pkt. 5a ustawy z dn. 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz. U. z 2012 r. poz. 933, z późn. zm.) nałożonym na osoby będące operatorami bezzałogowych statków powietrznych używanych w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe. Wszelkie informacje odnośnie zasad uzyskiwania wymaganego świadectwa znajdą Państwo poniżej.

(04.11.2016) Jak uzyskać świadectwo kwalifikacji? - Najczęściej zadawane pytania

(02.06.2014) Zakres egzaminów

Lista lekarzy orzeczników

Wykaz egzaminatorów

***

Dokumenty do pobrania:
docxWniosek o wydanie świadectwa kwalifikacji (UAVO) - wypełnij jeśli chcesz uzyskać świadectwo kwalifikacji po raz pierwszy.

docxWniosek o wpis do świadectwa kwalifikacji (UAVO) - wypełnij jeżeli chcesz uzyskać nowe uprawnienie w świadectwie, które już posiadasz.

docxWniosek o wymianę świadectwa kwalifikacji (UAVO) - wypełnij jeżeli chcesz wymienić stare świadectwo na zgodne z nowymi przepisami (nie jest wymagane. Stare świadectwa zachowują swoją dotychczasową ważność).

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

OK