Świadectwa kwalifikacji/egzaminy

W związku z rosnącą liczbą operacji, wykonywanych z użyciem bezzałogowych statków powietrznych używanych m.in. do filmowania i fotografii z powietrza, Urząd Lotnictwa Cywilnego przypomina o obowiązku posiadania świadectwa kwalifikacji wynikającym z art. 95 ust. 2 pkt. 5a ustawy z dn. 3 lipca 2002 r. – Prawo lotnicze (Dz. U. z 2012 r. poz. 933, z późn. zm.) nałożonym na osoby będące operatorami bezzałogowych statków powietrznych używanych w celach innych niż rekreacyjne lub sportowe. Wszelkie informacje odnośnie zasad uzyskiwania wymaganego świadectwa znajdą Państwo poniżej.

Lista lekarzy orzeczników

(2.05.2018) Wykaz egzaminatorów

(25.04.2018) Wykaz podmiotów szkolących UAVO

***

Dokumenty do pobrania:
docxWniosek o wydanie świadectwa kwalifikacji (UAVO)543.08 KB - wypełnij, jeśli chcesz uzyskać świadectwo kwalifikacji po raz pierwszy.
pdfWniosek o wydanie świadectwa kwalifikacji628.85 KB - wypełnij, jeśli chcesz uzyskać świadectwo kwalifikacji po raz pierwszy.

docxWniosek o wpis do świadectwa kwalifikacji (UAVO)541.27 KB - wypełnij, jeżeli chcesz uzyskać nowe uprawnienie w świadectwie, które już posiadasz.

docxWniosek o wymianę świadectwa kwalifikacji (UAVO)537.16 KB - wypełnij, jeżeli chcesz wymienić stare świadectwo na zgodne z nowymi przepisami (nie jest wymagane). Stare świadectwa zachowują swoją dotychczasową ważność.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

OK