Udostępnianie informacji przechowywanych w Centralnym Archiwum Europejskim (ECR)

Udostępnianie informacji dotyczących zdarzeń lotniczych

Zgodnie z przepisami krajowymi i europejskimi Urząd Lotnictwa Cywilnego może w określonych sytuacjach udzielać informacji dotyczących zdarzeń lotniczych. W zależności od zakresu takie zapytania podlegać będą pod różne przepisy krajowe i unijne.

Udostępnianie informacji przechowywanych w Centralnym Archiwum Europejskim (ECR)

W przypadku zainteresowania informacjami / danymi dotyczącymi zdarzeń statków powietrznych podlegających pod przepisy europejskie (posiadających Certyfikat Typu wydany przez EASA i/lub prowadzących operacje wg przepisów wspólnotowych) konieczne jest spełnienie wymagań rozporządzeń 376/2014, 996/2010 i 2015/1108.
Zgodnie z art. 11 zainteresowane strony wymienione w załączniku II do rozporządzenia (UE) nr 376/2014 mogą zwracać się z wnioskiem o dostęp do niektórych informacji znajdujących się w Centralnym Archiwum Europejskim (ECR).
W przypadku zainteresowanych stron mających miejsce zamieszkania lub siedzibę w Unii kierują wnioski o udzielenie informacji do Biuro Zarządzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w którym mają miejsce zamieszkania lub siedzibę. Zainteresowane strony mające miejsce zamieszkania lub siedzibę poza Unią Europejską kierują swoje wnioski do Komisji.

Wzór wniosku o informacje przechowywane w ECR
docxWniosek_o_udzielenie_informacji_ECR_376-2014_v1.docx18.81 KB

pdfWniosek_o_udzielenie_informacji_ECR_376-2014_v1.pdf227.52 KB

Udostępnienie informacji dotyczących zdarzeń lotniczych może się również odbywać na podstawie Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, jednakże przekazane w ten sposób informacje będą przygotowane w postaci odpowiednio uogólnionej - zagregowanej, zdepersonalizowanej i zanonimizowanej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

OK