Udostępnianie informacji o zdarzeniach podlegających pod przepisy krajowe

Udostępnianie informacji dotyczących zdarzeń lotniczych

Zgodnie z przepisami krajowymi i europejskimi Urząd Lotnictwa Cywilnego może w określonych sytuacjach udzielać informacji dotyczących zdarzeń lotniczych. W zależności od zakresu takie zapytania podlegać będą pod różne przepisy krajowe i unijne.

Udostępnianie informacji o zdarzeniach podlegających pod przepisy krajowe

W przypadku zainteresowania informacjami / danymi dotyczącymi zdarzeń statków powietrznych podlegających pod przepisy krajowe (zaliczanych do tzw. Załącznika II do rozporządzenia bazowego UE 216/2008) konieczne jest spełnienie wymagań rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie wypadków i incydentów lotniczych (Dz. U. z 2007 r., nr 35, poz. 225, z późn. zm.), przy jednoczesnym zachowaniu przepisów o dostępie do informacji publicznej i ochronie danych osobowych.

Wzór wniosku o informacje o zdarzeniach podlegających pod przepisy krajowe
docxWniosek_o_udzielenie_informacji_SP_krajowe_v1.docx18.69 KB

pdfWniosek_o_udzielenie_informacji_SP_krajowe_v1.pdf224.63 KB

Na podstawie tego wniosku udziela się informacji wyłącznie w zakresie informacji / danych dotyczących zdarzeń statków powietrznych podlegających pod przepisy krajowe (zaliczanych do tzw. Załącznika II do rozporządzenia bazowego UE 216/2008) i nie podlegających pod przepisy europejskie ze względu na prowadzona działalność lotniczą.

 

Udostępnienie informacji dotyczących zdarzeń lotniczych może się również odbywać na podstawie Ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, jednakże przekazane w ten sposób informacje będą przygotowane w postaci odpowiednio uogólnionej - zagregowanej, zdepersonalizowanej i zanonimizowanej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

OK