Kliknij, by wydrukować tę stronę

14.01.2021 Aktualizacja: 25.01.2021

Brak administracyjnego zakazu lotów i nowe wytyczne dla osób przylatujących do Polski [aktualizacja 23.01.2021 r.]

23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe Rozporządzenie Rady Ministrów (link), zgodnie z którym kwarantanna nie obejmuje przyjezdnych, którzy przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19. Badanie musi być wykonane w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy, licząc od momentu uzyskania wyniku testu.

***

13 stycznia 2021 r. o północy wygasło rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 5 stycznia 2021 roku w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Oznacza to, że od dzisiaj, tj. 14 stycznia, przestaje obowiązywać zakaz lądowania w Polsce samolotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Te dwa kraje były ostatnimi na liście, wobec których obowiązywał zakaz lotów do naszego kraju. Do 31 stycznia 2021 r. wszystkich przylatujących do Polski obowiązuje 10 dniowa kwarantanna.

Brak zakazu administracyjnego lotów oznacza, że to kiedy i jakie połączenia lotnicze z Wielkiej Brytanii pojawią się w siatce lotów będzie decyzją przewoźników.

Zgodnie z informacją podaną przez Ministerstwo Infrastruktury, odpowiedzialne za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym, Rząd RP nie pracuje nad nowym Rozporządzeniem w tym zakresie.

W dalszym ciągu podczas podróży samolotem obowiązuje wymóg zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»