Kliknij, by wydrukować tę stronę

13.07.2021 Aktualizacja: 13.07.2021

Seminarium ICAO pt. „Kultura Ochrony w Lotnictwie Cywilnym” 

Szanowni Państwo,

informujemy, że w dniach 30.06. – 01.07.2021 r. Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) zrealizowała w ramach trwającego obecnie Roku Kultury Ochrony Lotnictwa Cywilnego ICAO (ICAO Year of Security Culture), specjalnie dedykowane Europie i regionowi Północnego Atlantyku (EUR/NAT), wirtualne, Regionalne Seminarium na temat Kultury Ochrony w Lotnictwie Cywilnym  (Security Culture Seminar 2021).


W seminarium udział wzięło kilkuset uczestników z Europy i Afryki Północnej, w tym 31 przedstawicieli polskich podmiotów lotniczych oraz 14 reprezentantów instytucji rządowych, zaangażowanych we wdrażanie mechanizmów Kultury Ochrony w Lotnictwie Cywilnym, w tym przeciwdziałania zagrożeniom wewnętrznym.

Podczas seminarium szczegółowo omówiono zadania ICAO i jego EUR/NAT oraz pojęcie i uwarunkowania kultury ochrony w lotnictwie cywilnym, a także jej praktycznej implementacji w państwach członkowskich i poszczególnych segmentach lotnictwa cywilnego. W czasie seminarium  Organizatorzy bardzo aktywnie i efektywnie prowadzili tzw. Chat, w ramach którego odpowiadano nawet na bardzo trudne i złożone pytania oraz udostępniano linki do interesujących stron i dokumentów.


Urząd Lotnictwa Cywilnego aktywnie wspierał Seminarium wśród polskich podmiotów prowadzących lotniczą działalność gospodarczą. Seminarium było również  elementem wdrażania w Polsce przepisów Unii Europejskiej oraz ICAO i ECAC, a także krajowych (m.in. KPOLC) w zakresie Kultury Ochrony w Lotnictwie Cywilnym.

 

Więcej informacji: ICAO Year of Security Culture

Public Site homepage rotator SEC CULTURE 2021

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies