Kliknij, by wydrukować tę stronę

12.10.2021 Aktualizacja: 12.10.2021

Zaproszenie do udziału w konsultacjach KE

Zapraszamy do udziału w konsultacjach Komisji Europejskiej dotyczących "Strategii dla dronów 2.0 na rzecz inteligentnego i zrównoważonego ekosystemu bezzałogowych statków powietrznych w Europie".

Strategia przyjmie główne założenia rozwoju branży BSP i przepisów w Europie na najbliższe lata.

Celem konsultacji jest zebranie opinii w jaki sposób polityka unijna dotycząca dronów może przyczynić się do powstania nowych form zrównoważonych usług i transportu lotniczego. Państwa opinie pomogą w określeniu kroków służących wsparciu szerszego wykorzystania dronów, oraz w rozwiązaniu problemów związanych z zapewnieniem bezpiecznego, wydajnego i zrównoważonego rozwoju ekosystemu dronów w Europie.

Termin konsultacji: od 8 października do 31 grudnia 2021 r.

Konsultacje: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/13046-Strategia-w-zakresie-dronow-20-dla-Europy-majaca-na-celu-wspieranie-zrownowazonej-i-inteligentnej-mobilnosci_pl

Przewiduje się, że w najbliższych latach unijny rynek dronów będzie się szybko rozwijał, a liczba usług i operacji z wykorzystaniem tych urządzeń przewyższy wykonywane przez załogowe statki powietrzne. Dlatego ważne jest, aby wspierać wdrażanie tej technologii w Europie, a w szczególności zapewnić społeczną akceptację dronów poprzez rozwiązywanie kwestii związanych z ochroną środowiska, bezpieczeństwem, ochroną i prywatnością.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies