13.04.2021 Aktualizacja: 23.11.2022

Czy mogę wykonywać loty zgodnie ze scenariuszami standardowymi (STS), opublikowanymi przez EASA?

Zgodnie z art. 23 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/947, scenariusze standardowe opublikowane przez EASA będą stosowane od 1.01.2024 r., głównie dlatego, że w ograniczeniach scenariuszy znajduje się wymóg posiadania drona z nadaną klasą C5 - w przypadku STS-01 (VLOS), oraz klasą C6 - w przypadku STS-02 (BVLOS).

Natomiast aby operatorzy BSP mogli wykonywać loty swoimi dronami bez posiadanej klasy, zostały opublikowane krajowe scenariusze standardowe.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies