13.04.2021 Aktualizacja: 13.04.2021

O czym powinienem pamiętać aby nagrywając inne osoby lub całe zgromadzenie, nie złamać przepisów prawa?

  • Informuj: Zawsze, gdy przechwytujesz lub rejestrujesz jakiekolwiek informacje o osobie, zwłaszcza wyraźny obraz jej twarzy, poinformuj ją o tym. Aby zapewnić większą przejrzystość, należy sporządzić publiczne oświadczenie o ochronie prywatności.
  • Słuchaj: Pytaj ludzi, co możesz, a czego nie możesz zrobić z ich informacjami i w każdym momencie stosuj się do ich decyzji. Zapoznaj się z przepisami prawa dot. ochrony danych osobowych. (źródło)
  • Weryfikuj: zastanów się, jakim dronem oraz w jaki sposób wykonać operację lotniczą, aby przechwycić jak najmniej danych osobowych, będących w obszarze planowanego działania. Tam, gdzie to możliwe, anonimizuj dane. Zamazanie twarzy, numerów domów i samochodów pomoże uniknąć lub zmniejszyć odpowiedzialność prawną.
  • Szanuj: Pamiętaj, że ludzie mają prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania gromadzonych danych. Mogą zmienić zdanie lub usunąć swoje dane. Pamiętaj, że ludzie mają również prawo dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii oraz ich poprawiania.
  • Chroń: Zapewnij odpowiednie bezpieczeństwo danych osobowych i nie udostępniaj ich stronom trzecim bez poinformowania o tym osób, których dane zarejestrowałeś. Ogranicz przechowywanie danych osobowych do minimalnego wymaganego okresu. Upewnij się, że możesz wykazać, że masz podstawę prawną dla swoich działań, np. zgodę od osób, których dane dotyczą.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies