25.02.2022 Aktualizacja: 25.03.2022

Restrykcje lotnicze wobec Federacji Rosyjskiej [AKTUALIZACJA, 28.02.2022 R.]

Na podstawie Rozporządzenia Rady (UE) 2022/334 Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała NOTAM informujący o rozszerzeniu restrykcji lotniczych wobec Federacji Rosyjskiej od 28 lutego 2022 r.

 

Zakaz wlotu, wylotu lub tranzytu w polskiej przestrzeni powietrznej dotyczy:
• wszystkich statków powietrznych będących własnością, czarterowanych lub wykorzystywanych w przewozie lotniczym przez obywateli Federacji Rosyjskiej
• przewoźników lotniczych posiadających certyfikat AOC wydany przez władzę lotniczą Federacji Rosyjskiej

Wyjątek stanowią:
• loty o statusie HUM, SAR
• loty powrotne wynajętych statków powietrznych, dla których wydana została zgoda polskich władz lotniczych,
• przypadki lądowania awaryjnego lub przelot awaryjny.

Zgody polskich władz lotniczych można uzyskać drogą elektroniczną pisząc na adres:

 

***

W Dzienniku Ustaw RP zostało ogłoszone rozporządzenie Rady Ministrów z 25 lutego 2022 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (Dz. U. 2022 r., poz. 478).


Rozporządzenie wprowadza zakaz wlotu w polską przestrzeń powietrzną statków powietrznych użytkowanych przez przewoźników lotniczych z Federacji Rosyjskiej.


Zakaz nie dotyczy statków powietrznych wykonujących lot o statusie HUM (lot statku powietrznego biorącego udział w akcji humanitarnej).


Rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po ogłoszeniu.


Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów Polska Agencja Żeglugi Powietrznej wydała NOTAM informujący o wprowadzeniu zakazu od 26 lutego 2022 r.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies