02.12.2019 Aktualizacja: 24.12.2019

Wskaźniki SPIs za III kwartał 2019 roku dla podmiotów lotniczych objętych obowiązkiem monitorowania poziomu bezpieczeństwa

 

Na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w zakładce „Zarządzanie Bezpieczeństwem” został opublikowany zaktualizowany Załącznik B do Krajowego Planu Bezpieczeństwa 2019 – 2022 (KPB 2019) – „Zestawienie wartości SPIs z kwartalnym i miesięcznym podziałem”.

 

Zestawienie zawiera wartości SPIs (Safety Perfomance Indicators) wyliczone jako średnie z poszczególnych danych przekazanych przez podmioty lotnicze: ADR, ATO, OPS, AHAC i ATM. Dane obejmują III kwartał 2019 r. tj. lipiec - sierpień - wrzesień 2019 r. i są podane w formie tabelarycznej oraz wykresów.
Indywidualne wartości SPIs pozyskane od podmiotów lotniczych nie podlegają publikacji zgodnie z pkt. (20) preambuły Rozporządzania Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych.

W związku z ostatnimi sugestiami organizacji lotniczych, publikacja wskaźników bezpieczeństwa SPIs za rok 2019 będzie się odbywać w podziale kwartalnym oraz miesięcznym, natomiast wskaźniki dotyczące roku 2020 będą przesyłane tak jak dotąd, czyli raz na kwartał z podziałem miesięcznym, a ich publikacja będzie prezentowana tylko w ujęciu miesięcznym.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zakładce SPIs 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»