Punkt Obsługi Klienta i Kancelaria

Kontakt

Urząd Lotnictwa Cywilnego
ul. Marcina Flisa 2
02-247 Warszawa
woj. mazowieckie, Polska / Poland

Dodatkowe informacje:
GPS: N 52,190641 ; E 20,952430
Pokaż ULC - nowa siedziba na większej mapie


Punkt Obsługi Klienta i Kancelaria

Infolinia ULC: + 48 22 520 72 00 - czynna: poniedziałek - piątek, godz. 8:15 - 16:15 (STRUKTURA INFOLINII)
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (wiadomość do 20 MB)

POK i Kancelaria są czynne: poniedziałek - piątek, godz. 9:00 - 15:00
Uwaga! Dyżury poniedziałkowe w godz. 16.15-18.00 są zawieszone do odwołania.
Kasa Urzędu jest nieczynna do odwołania.


ePUAP
Korzystanie z Elektronicznej Skrzynki Podawczej, zlokalizowanej na platformie ePUAP wymaga posiadania bezpłatnego konta użytkownika elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP.

Skrytka ePUAP: /ULCPR/SkrytkaESP
Konto można założyć rejestrując się na stronie: http://epuap.gov.pl.
Aby wysłać korespondencję email z podpisem elektronicznym (UPO/ESP) należy skorzystać z: tego odnośnika.

Komisja Ochrony Praw Pasażerów oraz Rzecznik Praw Pasażerów

Infolinia: +48 222 692 600 - czynna: poniedziałek - piątek, godz. 9:00-13:00
Fax: +48 22 520 73 00.

Chcesz się dowiedzieć jaki jest status Twojej sprawy?
Napisz do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pamiętaj o podaniu numeru sprawy.
Jeśli nie posiadasz nadanego numeru sprawy - podaj numer i datę skarżonego lotu.

Dotychczasowa procedura rozpatrywania skarg pasażerów w trybie postępowań administracyjnych, prowadzonych przez Komisję Ochrony Praw Pasażerów, obowiązuje w stosunku do wszystkich wniosków, które wpłynęły do ULC do końca marca 2019 r.

Od 1 kwietnia 2019 r. wnioski rozpatrywane są w trybie ADR.
Więcej informacji: http://pasazerlotniczy.ulc.gov.pl.

Rejestr Personelu Lotniczego

Licencje i świadectwa kwalifikacji można odebrać w Rejestrze Personelu Lotniczego: poniedziałek - piątek, godz. 9:00 - 15:00.
Uwaga! Dyżury poniedziałkowe w godz. 16.15-18.00 są zawieszone do odwołania.

Wejście do Rejestru Personelu Lotniczego i Rejestru Cywilnych Statków Powietrznych znajduje się od południowej strony budynku.
Prośby o przesłanie licencji i świadectw kwalifikacji do delegatur ULC należy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uwaga! Informujemy, że w związku ze znoszeniem obostrzeń oraz ze stopniowym powrotem do stacjonarnej pracy pracowników Urzędu Lotnictwa Cywilnego, po 1 lipca 2021 r. nie będzie już możliwości wysyłania licencji członków personelu lotniczego na adres zamieszkania.

Odbiór licencji będzie możliwy w Rejestrze Personelu Lotniczego w Warszawie lub na wniosek osoby aplikującej w jednej z delegatur/jednostek terenowych ULC w: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie lub Wrocławiu. Licencje wydane po transferze z jednego z krajów Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub kraju EOG należy odebrać w Rejestrze Personelu Lotniczego w Warszawie.

Informacja dla osób niepełnosprawnych ruchowo
Gmach budynku przystosowany jest do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się. Drzwi wejściowe do budynku umożliwiają swobodny przejazd wózka inwalidzkiego. Na dziedzińcu przy wejściu głównym do Urzędu znajduje się miejsce parkingowe przeznaczone m.in. dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies