17.01.2020 Aktualizacja: 22.01.2020

Konkurs – wygraj udział w programie rozwojowym EUROCONTROL

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (EUROCONTROL) uruchamia latem 2020 roku pilotażowy program rozwojowy dla przyszłych europejskich liderów w lotnictwie cywilnym (The Young Aviation Network - YAN).

 

Konkurs skierowany jest do pasjonatów lotnictwa z państw członkowskich EUROCONTROL (41) oraz Izraela i Maroko w wieku 18-22 lat. Osoby zainteresowane powinny posiadać obywatelstwo polskie, status studenta/studentki studiów pierwszego stopnia lub 1-3 roku studiów magisterskich uczelni wyższych oraz znać bardzo dobrze j. angielski. Koszty związane z uczestnictwem w programie pokrywa EUROCONTROL. Więcej informacji nt. programu znajdą państwo tutaj.

Studenci zainteresowani uczestnictwem w programie powinni wysłać swoją aplikację i niezbędne dokumenty drogą elektroniczną do Urzędu Lotnictwa Cywilnego do dnia 14 lutego 2020 roku na adres e-mail . Do zgłoszenia należy dołączyć:

  • CV i list motywacyjny w języku angielskim w formacie Europass;
  • Esej (max. 4 str. A4) na temat: What are the key challenges for the European aviation by 2024?;
  • Film będący autoprezentacją w języku angielskim przedstawiający kandydata.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w regulaminie zamieszczonym również na fanpage ULC na Facebooku oraz profilu ULC na LinkedIn.Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem:

docxREGULAMIN_KONKURSU_YAN_2020.docx25.07 KB

W dniu 19 lutego 2020 r. w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego zbierze się specjalnie powołana Komisja, pod przewodnictwem Pana Piotra Samsona, Prezesa ULC, sprawującego również funkcje Przewodniczącego Rady Zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego oraz Wiceprezydenta Tymczasowej Rady (PC) EUROCONTROL – kluczowego ciała EUROCONTROL skupiającego Dyrektorów Generalnych Lotnictwa Cywilnego z 43 krajów.

Na podstawie przesłanych aplikacji komisja wyłoni jedną osobę, która będzie reprezentowała Polskę.

W rekrutacji będą wzięte pod uwagę następujące kryteria:

  • poziom znajomości języka angielskiego w mowie i piśmie,
  • zgodność Eseju z tematyką określoną w rozdziale V pkt 4 lit b) Regulaminu, sposób ujęcia tematu, walory merytoryczne i konstrukcja pracy,
  • kreatywność, przebojowość, a także doświadczenie i wiedza z zakresu lotnictwa.

Wybrany kandydat o dokonanym wyborze zostanie poinformowany drogą elektroniczną oraz telefonicznie.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies