22.05.2020 Aktualizacja: 04.08.2020

Materiały edukacyjne w ramach odwołanych warsztatów dla organizatorów pokazów lotniczych w sezonie 2020

Mając na uwadze obowiązujące restrykcje w zakresie organizacji zgromadzeń publicznych oraz wszelkie ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego udostępnia materiały informacyjno-edukacyjne w ramach odwołanych warsztatów w zakresie organizacji i przeprowadzania pokazów lotniczych.

Prezes ULC zachęca osoby pełniące funkcje organizatorów, dyrektorów pokazów lotniczych, kierowników lotów, kierowników programu pokazu lotniczego oraz kierowników skoków spadochronowych, a także pilotów biorących udział w pokazach lotniczych do zapoznania się z poniższymi materiałami w formie e-learningu.

Materiały zostały przygotowane w formie prezentacji, tak aby w sposób opisowy przedstawić Państwu najważniejsze zagadnienia oraz przepisy i wymagania polskiego prawa lotniczego dotyczące przedmiotowej tematyki.


1. Kontrola pokazów lotniczych oraz system zgłaszania zdarzeń lotniczych plik do pobrania
2. Zarządzanie ryzykiem prowadzonych operacji lotniczych podczas pokazu lotniczego oraz ERP -Plan reagowania awaryjnego obejmujący operacje lotnicze zawarte w programie pokazu lotniczego plik do pobrania
3. Przestrzeń powietrzna w pokazie lotniczym – dobre praktykplik do pobrania
4. Odpowiedzialność prawna ciążąca na organizatorze pokazu oraz osobach funkcyjnych plik do pobrania
5. Błędy organizatora oraz osób funkcyjnych podczas organizowania i prowadzenia pokazów lotniczych w 2019 rplik do pobrania

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»