19.11.2020 Aktualizacja: 29.12.2020

Komunikat dotyczący sesji egzaminacyjnej w grudniu 2020

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że planujemy przywrócenie egzaminowania od sesji grudniowej. Odbędzie się ona w zmienionej formule. Wiąże się to z wprowadzeniem pewnych zmian, ze względu na wcześniejsze decyzje.

W dniach 7-11 grudnia 2020 odbędzie się drugi tydzień sesji październikowej.W tych dniach do egzaminów będą mogły przystąpić tylko:
- osoby, które rozpoczęły zdawanie w sesji październikowej w pierwszym tygodniu (w dniach 13-16 października 2020),
- osoby, które mają rezerwacje na drugi tydzień sesji październikowej,
- osoby, dla których sesja październikowa była ostatnią sesją, w której mogli wziąć udział,

UWAGA! Osoby, których sytuacja nie mieści się w powyższych punktach nie będą mogły przystąpić do egzaminu w dniach 7-11 grudnia 2020, bez względu na okoliczności.

Szczegóły dot. drugiej części sesji październikowej, która odbędzie się w dniach 7-11 grudnia 2020 r.

Przypominamy, że osoby, które przystępowały do egzaminów w pierwszym tygodniu sesji październikowej i nie zaliczyły któregoś z przedmiotów, nie będą mogły zdawać tego przedmiotu w drugiej części sesji październikowej. Zgodnie z przepisami w jednej sesji można jeden raz przystępować do danego przedmiotu.

Ponadto informujemy, że osoby, które posiadają rezerwacje na drugi tydzień sesji październikowej (widoczne w systemie jako rezerwacje na dni 7-11/12/2020 r.) zobowiązane są do uczestniczenia w sesji w dniach, na które posiadają rezerwacje. W inne dni nie będzie możliwości przystąpienia do egzaminu.

Osoby, które nie posiadają powyższej rezerwacji, a przystępowały do egzaminów w pierwszym tygodniu sesji październikowej otrzymają drogą mailową informację ze wskazanym dniem, w którym będą mogły przystąpić do egzaminu. Maile zostaną przesłane na adresy mailowe wskazane w systemie. Ze względu na dużą liczbę kandydatów, którzy planują udział w egzaminach, uczestniczenie w sesji w innych dniach poza wskazanymi w korespondencji mailowej nie będzie możliwe.

Jeżeli ktoś z Państwa podchodził do egzaminów w pierwszym tygodniu sesji październikowej i jego sytuacja egzaminacyjna umożliwia przystępowanie do egzaminów w drugim tygodniu sesji, a nie otrzyma maila w tej sprawie do dnia 30/11/2020 włącznie, proszony jest o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniach 14-23 grudnia 2020 odbędzie się sesja grudniowa.

Rezerwacje na sesję grudniową będzie można robić od godziny 9.00 w dniu 23 listopada 2020. Zwracamy się z prośbą aby rozważnie dokonywać rezerwacji na sesję grudniową.

Do egzaminów w sesji grudniowej będą mogły przystępować tylko:
- osoby posiadające rezerwacje,
- osoby, dla których sesja grudniowa jest ostatnią sesją, w której mogą wziąć udział.

Sesja egzaminacyjna odbędzie się w godzinach 8.30 – 15.30.

Ponieważ do sesji grudniowej mogą przystępować tylko osoby posiadające rezerwacje, nie będzie wskazana godzina, do której kandydaci mogą przyjechać na egzamin. Prosimy jednak wziąć pod uwagę fakt, że na sali cały czas dostępna jest tylko połowa miejsc, a liczba kandydatów chętnych do przystąpienia do egzaminu jest bardzo duża. Mając na uwadze powyższe oraz uwzględniając przedział czasu wyznaczonego na zdawanie, zalecane jest przybycie na egzamin z wyprzedzeniem.

Przypominamy, że zgodnie z odstępstwami z dnia 9 listopada 2020, ważność zaświadczeń o ukończeniu szkolenia została przedłużona do 9 marca 2021. Tym samym osoby, które jeszcze nie rozpoczęły zdawania, a którym ważność zaświadczeń wygasała wcześniej, będą miały możliwość rozpoczęcia zdawania do sesji marcowej włącznie.

Mając na uwadze sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się na terytorium Polski wirusa SARS-CoV-2 (COVID 19), w trosce o Państwa bezpieczeństwo, Lotnicza Komisja Egzaminacyjna sugeruje, aby osoby, które zaplanowały zdawanie egzaminów w grudniu, dla których nie jest to jednocześnie ostatni możliwy termin lub których sytuacja nie wymaga zdawania sesji w grudniu - rozważyły zdawanie egzaminów w późniejszym czasie.

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»