30.04.2021 Aktualizacja: 30.04.2021

Wskaźniki SPIs za I kwartał 2021 roku dla podmiotów lotniczych objętych obowiązkiem monitorowania poziomu bezpieczeństwa

Informujemy, że na stronie Urzędu Lotnictwa Cywilnego, w zakładce „Zarządzanie Bezpieczeństwem” został opublikowany Załącznik C do Krajowego Planu Bezpieczeństwa 2020 – 2023 (KPB 2020) – „Zestawienie wartości SPIs z podziałem miesięcznym”.


Zestawienie zawiera wartości SPIs (Safety Perfomance Indicators) wyliczone jako średnie z poszczególnych danych przekazanych przez podmioty lotnicze: ADR, ATO, OPS, AHAC i ATM. Ponadto wyliczone zostały poziomy alarmowe dla wszystkich wskaźników. Dane obejmują I kwartał 2021 r. tj. styczeń - luty - marzec 2021 r. i są podane w formie tabelarycznej i wykresów.
Indywidualne wartości SPIs pozyskane od podmiotów lotniczych nie podlegają publikacji zgodnie z pkt. (20) preambuły Rozporządzania Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 376/2014 z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zgłaszania i analizy zdarzeń w lotnictwie cywilnym oraz podejmowanych w związku z nimi działań następczych.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w zakładce SPIs: https://ulc.gov.pl/pl/zarzadzanie-bezpieczenstwem/program-bezpieczenstwa-w-lotnictwie-cywilnym/spi

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»