30.06.2021 Aktualizacja: 30.06.2021

Szkolenie ECAC na temat zagrożeń wewnętrznych w lotnictwie cywilnym

W dniu 23 czerwca 2021 r. Europejska Konferencja Lotnictwa Cywilnego (ECAC) we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego przeprowadziła specjalnie poświęcony Polsce webinar na temat przeciwdziałania zagrożeniom wewnętrznym (insider threats) w lotnictwie cywilnym.

W webinarze udział wzięło 72 przedstawicieli polskich podmiotów lotniczych oraz 11 reprezentantów instytucji rządowych zaangażowanych we wdrażanie mechanizmów przeciwdziałania zagrożeniom wewnętrznym.


Podczas webinaru omówiono pojęcie i uwarunkowania zagrożeń wewnętrznych, wybrane studia przypadku oraz kierunki i obszary zadań pionów ochrony i kadr w podmiotach lotniczych w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom wewnętrznym. Odniesiono się również do wpływu pandemii COVID 19 na bezpieczeństwo wewnętrzne podmiotów lotniczych.


Webinar był elementem wdrażania w Polsce przepisów Unii Europejskiej, ICAO oraz ECAC, a także krajowych (m.in. KPOLC) w zakresie Kultury Ochrony w Lotnictwie Cywilnym i przeciwdziałania zagrożeniom wewnętrznym dla lotnictwa cywilnego. Był również jedną z inicjatyw podjętą w ramach udziału Polski w trwającym obecnie Roku Kultury Ochrony Lotnictwa Cywilnego ICAO (ICAO Year of Security Culture)

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies