03.12.2021 Aktualizacja: 03.12.2021

Egzaminy teoretyczne po 31 stycznia 2022 r.

Uprzejmie informujemy, że w toku ustaleń z przedstawicielami Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wszyscy kandydaci, którzy są w trakcie zdawania egzaminów teoretycznych oraz są dopuszczeni do egzaminów teoretycznych w oparciu o ECQB7, będą mogli kontynuować zdawanie egzaminów teoretycznych w ramach nowej bazy ECQB2021 po 31 stycznia 2022 r., w ramach przysługującego im zgodnie z Part FCL.025 czasu na zdawanie – 18 miesięcy od rozpoczęcia zdawania + ewentualne odstępstwa.

W tych przypadkach nie będzie obligatoryjnie wymagane szkolenie pomostowe, jednak jego ukończenie jest rekomendowane przez nadzór. Jednocześnie informujemy, że w ramach kontynuacji egzaminu przedmioty zaliczone na starej bazie (do 01.2022 r.) będą skredytowane i kandydaci będą zdawać na nowej bazie jedynie niezaliczone dotychczas przedmioty oraz, że poprawianie niezaliczonych przedmiotów możliwe będzie tylko na nowej bazie pytań. Należy pamiętać, że w przypadku zaliczenia na starej bazie tylko jednej części przedmiotu łączność (IFR lub VFR) konieczne będzie zaliczenie przedmiotu łączność na nowej bazie pytań.
Osobom wyszkolonym w oparciu o stare sylabusy, które będą rozpoczynały zdawanie egzaminów teoretycznych po styczniu 2022 r. sugeruje się odbycie szkoleń pomostowych, w organizacjach dostępnych na rynku.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies