23.02.2022 Aktualizacja: 23.02.2022

Ostrzeżenie przed atakami w polskiej cyberprzestrzeni

W związku z wprowadzeniem w Polsce trzeciego stopnia alarmowego Charlie – CRP oraz nasilonymi atakami phishingowymi, które dotknęły m.in. podmioty prowadzące lotniczą działalność gospodarczą, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zapoznawania się z wiadomościami przychodzącymi na skrzynki pocztowe od nieznanych nadawców. Alarm obowiązuje od 21 lutego do 4 marca br.


Należy także pamiętać o zakazie otwierania załączonych do wiadomości plików lub linków od nadawców, których tożsamości nie znamy lub nie możemy jej potwierdzić. Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas udostępniania swoich danych osobowych i danych dostępowych nieznanym nadawcom.

W ostatnim czasie nasiliły się także próby skłonienia rozmówców telefonicznych do instalowania na ich komputerach oprogramowania, które ma na celu przejęcie nad nimi kontroli.

Trzeci stopień alarmowy Charlie-CRP. Wprowadzany jest w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny atak o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu. Więcej informacji na temat Charlie-CRP 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies