04.05.2022 Aktualizacja: 04.05.2022

Zmarł Grzegorz Kruszyński – były Prezes ULC

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 28 kwietnia 2022 r. zmarł Grzegorz Kruszyński - były Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Na ręce całej Rodziny oraz najbliższych, przekazujemy szczere kondolencje oraz słowa wsparcia.

Msza święta żałobna zostanie odprawiona 6 maja (piątek) o godz. 10.00 w Kaplicy Zmartwychwstania Pańskiego na Cmentarzu Komunalnym Południowym w Antoninowie.

kruszyński

 

Grzegorz Kruszyński został powołany na stanowisko Prezesa ULC przez ówczesnego Ministra Transportu Jerzego Polaczka 12 września 2006 r. Z funkcji Prezesa ULC został odwołany 17 lutego 2012 roku przez ówczesnego Ministra Transportu Sławomira Nowaka.

Ukończył Politechnikę Warszawską, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.

Zawodowo związany był z lotnictwem od 1979 roku. Specjalizował się w dziedzinie eksploatacji statków powietrznych, bezpieczeństwa operacji lotniczych, organizacji i zarządzaniu służbami operacyjnymi i technicznymi w sektorze lotniczym, implementacji standardów i systemów jakości oraz integracji systemów IT.

Pracował m.in. w spółkach: EuroLOT, PLL LOT.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies