12.05.2022 Aktualizacja: 26.05.2022

"Zasady organizacji skoków spadochronowych" - Materiał doradczy

Urząd Lotnictwa Cywilnego przygotował materiał doradczy dla organizatorów skoków spadochronowych – "Zasady organizacji skoków spadochronowych". Materiał powstał we współpracy z ekspertami reprezentującymi podmioty lotnicze zajmujące się realizacją skoków spadochronowych.

Materiał został opublikowany na stronie ULC: pobierz plik

 


Publikacja stanowi otwarty katalog wybranych elementów krytycznych i odnośników do obowiązujących przepisów mających zastosowanie przy organizacji i wykonywaniu skoków spadochronowych. Dokument uwzględnia również zalecenia Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych zawarte w Raportach Końcowych w zakresie bezpośrednich przyczyn wypadków spadochronowych.
Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią nie tylko organizatorów skoków spadochronowych, ale również pozostałych uczestników operacji spadochronowych.


Biuro Zarzadzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowanie materiału doradczego. Liczymy, że materiał spotka się z pozytywnym odbiorem całego środowiska skoczków spadochronowych i organizatorów skoków spadochronowych.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies