28.06.2022 Aktualizacja: 28.06.2022

R. M. Caballero nowym dyrektorem generalnym EUROCONTROL

28 czerwca 2022 r. podczas 57. sesji Rady Tymczasowej Europejskiej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (EUROCONTROL) odbyły się wybory nowego dyrektora generalnego organizacji. Od 1 stycznia 2023 r. stanowisko to obejmie dyrektor generalny lotnictwa cywilnego Hiszpanii – Raul Medina Caballero. Jego kadencja będzie trwać 5 lat. Gratulujemy.

 

R. M. Caballero ukończył studia z zakresu administracji publicznej na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku oraz na Politechnice w Madrycie z zakresu transportu lotniczego, lotnisk i systemów nawigacyjnych. Ma wieloletnie doświadczenie w międzynarodowym środowisku lotniczym oraz na stanowiskach kierowniczych.

***

EUROCONTROL (ang. European Organisation for the Safety of Air Navigation) Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej jest cywilno-wojskową międzyrządową organizacją, której celem jest m. in. wspieranie państw członkowskich w wykonywaniu bezpiecznych, efektywnych kosztowo oraz przyjaznych środowisku operacji związanych z ruchem lotniczym. EUROCONTROL pełni funkcję Menedżera Sieci (ang. Network Manager) od 2011 r. Członkami EUROCONTROL jest 41 państw. Główna siedziba Organizacji znajduje się w Brukseli.

Od 2019 roku wiceprzewodniczącym Tymczasowej Rady EUROCONTROL jest Prezes ULC Piotr Samson.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies