29.07.2022 Aktualizacja: 29.07.2022

Negocjacje Umowy o komunikacji lotniczej między Polską a Arabią Saudyjską

W dniach 28-29 lipca 2022 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyły się negocjacje umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Królestwa Arabii Saudyjskiej o komunikacji lotniczej. Delegacji polskiej przewodniczył Piotr Samson - Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, a delegacji saudyjskiej Ali Mohammed Rajab - Wiceprezes ds. regulacji i spraw międzynarodowych Generalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego Królestwa Arabii Saudyjskiej. W wyniku dwudniowych negocjacji parafowano "Umowę o komunikacji lotniczej". W uroczystości wziął również udział Ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej Rzeczypospolitej Polskiej J.E. Saad Saleh Alsaleh.

 

Umowa po podpisaniu i wejściu w życie stworzy podstawy do wykonywania regularnych przewozów lotniczych na trasach między Polską a Arabią Saudyjską. Termin podpisania oraz późniejsze wejście w życie Umowy, uzależnione są od zakończenia przez każdą ze stron jej procedur wewnętrznych, niezbędnych do uzyskania zgody na podpisanie a następnie wprowadzenia umowy w życie. Zgodnie z ustaleniami stron, przewoźnicy lotniczy obu państw, mogą od dziś tj. 29 lipca br. wykonywać loty czarterowe, po spełnieniiu wymogów formalnych przewidzianych w przepisach krajowych każdej ze stron.

Negocjacie umowy o komunikacji lotniczej między Polską a Arabią Saudyjską

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies