30.09.2022 Aktualizacja: 30.09.2022

Polska delegacja uczestniczy w 41. Zgromadzeniu ICAO

W dniach 27.09-7.10.2022 r. delegacja polska uczestniczy w 41. Zgromadzeniu Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego – ICAO, które odbywa się raz na trzy lata w Montrealu. Delegacji przewodniczy Piotr Samson – Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Głównymi tematami podejmowanymi podczas bieżącej sesji Zgromadzenia są: polityka w obszarze zrównoważonego, ekologicznego lotnictwa cywilnego oraz odpowiedź krajów członkowskich na wyzwania geopolityczne, które pojawiły się w ostatnich latach.

41 sesja zgromadzenia icao. Na zdjęciu delegacja z Polski oraz Sekretarz Generalny ICAO


Do udziału w tym wydarzeniu zapraszane są 193 państwa członkowskie ICAO, jak również organizacje międzynarodowe działające w branży lotniczej.

Podczas Zgromadzenia analizowany jest program prac Organizacji w dziedzinie współpracy technicznej, ekonomicznej, prawnej i administracyjnej.

Zgromadzenie ICAO ustala ogólnoświatową politykę w zakresie lotnictwa cywilnego na kolejne trzy lata. Wyniki prac uczestników są przekazywane państwom członkowskim i pozostałym organom ICAO w celu kontunuowania prac zgodnie z podjętymi wytycznymi.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies