17.02.2010 Aktualizacja: 18.06.2024

Jak spakować bagaż?

Zanim rozpoczną Państwo podróż prosimy o spakowanie bagażu w taki sposób, aby mogli uniknąć Państwo problemów w trakcie kontroli bezpieczeństwa.

Zachęcamy do odwiedzenia strony https://bezpiecznybagaz.ulc.gov.pl/, na której znajduje się wyszukiwarka przedmiotów wraz z informacją czy można je przewieźć w bagażu podręcznym lub rejestrowanym.

Przed wyjściem z domu prosimy także upewnić się, czy posiadają Państwo przy sobie dokumenty niezbędne do odbycia podróży.

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) wydała rekomendacje w sprawie przewozu elektronicznych papierosów drogą lotniczą, zalecając umieszczanie e-papierosów w bagażu podręcznym, a nie w bagażu rejestrowanym, kierowanym do luku bagażowego samolotu. Rekomendacja EASA została wydana w związku z incydentami dotyczącymi samozapłonu w luku bagażowym, spowodowanym niekontrolowanym uruchomieniem grzałki w e-papierosie.

Przewożenie e-papierosów w bagażu rejestrowanym może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa pasażerów, załogi i statku powietrznego. Dlatego EASA rekomenduje przewóz tych przedmiotów w bagażu kabinowym, zabieranym na pokład samolotu, gdzie możliwa będzie natychmiastowa reakcja na ewentualne zagrożenie pożarowe.

bagaż kabinowy


Bagaż kabinowy

Bagaż kabinowy to ten, który mogą Państwo wnieść ze sobą na pokład samolotu.

Przed rozpoczęciem podróży sugerujemy Państwu uzyskanie od przewoźnika informacji dotyczących ilości, wielkości oraz wadze bagażu kabinowego, który będą mogli Państwo zabrać na pokład samolotu. Informacje te można uzyskać na infolinii badź stronie internetowej danego przewoźnika.

Zalecamy Państwu przewóz sprzętu elektronicznego oraz cennych przedmiotów w bagażu kabinowym.

 





Przedmioty Zabronione
Zasady przewozu płynów w bagażu kabinowym >>>

 Lista przedmiotów dozwolonych i zabronionych do przewozu >>>
Warunki dotyczące przewozu bagażu kabinowego, rejestrowanego oraz ponadwymiarowego określone są w regulaminach przewoźników lotniczych. Często regulaminy przewoźników nazwane są „Warunkami dotyczącymi podróży”, „Warunkami przewozu” lub „Ogólnymi warunkami przewozu” i o nie należy pytać przewoźników, bądź samodzielnie je wyszukać na stronach internetowych. Opłaty dodatkowe za nadbagaż wskazane są zwykle w tabeli nazwanej „Tabela opłat” lub „Opłaty dodatkowe” również dostępnej na stronie internetowej przewoźnika.

 

 

 

bagaż rejestrowany
Bagaż rejestrowany

Bagaż rejestrowany to ten, który przekażą Państwo do przewozu w luku bagażowym samolotu.

Dopuszczalna ilość bagażu rejestrowanego oraz jego waga i wielkość jest limitowana przez linię lotniczą z którą będą Państwo podróżować.

Przed rozpoczęciem podróży zalecamy uzyskanie informacji od przewoźnika lotniczego odnośnie ilości wielkości oraz wagi bagażu jaki mogą Państwo zabrać ze sobą w podroż.

Informacje te mogą Państwo uzyskać na infolinii bądź stronie internetowej przewoźnika. (Adresy przewoźników >>>

 

  buteleczka z oznaczeniami przedmiotów niebezpiecznych

 

Materiały niebezpieczne

W trakcie podróży lotniczej przewóz niektórych przedmiotów na pokładzie statku powietrznego może wpłynąć na Państwa bezpieczeństwo. Więcej informacji na temat materiałów niebezpiecznych








mężczyzna z rowerem

 

Bagaż ponadwymiarowy/nietypowy

Jeśli zamierzają Państwo przewieźć bagaż ponadwymiarowy bądź bagaż nietypowy taki jak sprzęt sportowy, sprzęt muzyczny, materiały łatwo tłukące się etc., należy o tym poinformować linię lotniczą już w trakcie składania rezerwacji.

Dzięki temu uzyskają Państwo informacje odnośnie warunków przewozu i dodatkowej opłaty, jaką przewoźnik może od Państwa zażądać.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies