15.01.2015 Aktualizacja: 15.01.2015

Wizyta kandydatki Chin na stanowisko Sekretarza Generalnego ICAO w ULC

W dniu 12 stycznia 2015 r. w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyło się spotkanie z kandydatką Chin na stanowisko Sekretarza Generalnego Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Wizyta w Polsce związana jest ze zbliżającymi się wyborami na stanowisko Sekretarza Generalnego.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele chińskiej delegacji: dr Fang Liu, dyrektor Biura ds. Administracji i Usług ICAO i jednocześnie kandydatka na stanowisko Sekretarza Generalnego ICAO, Pan Chunyu Ding, zastępca stałego przedstawiciela Chin w Radzie ICAO oraz Pan Wang Wengang, radca ambasady Chin w Polsce. W spotkaniu uczestniczyli Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Pan Piotr Ołowski, przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, stały przedstawiciel Polski w Radzie ICAO oraz eksperci ULC.

W czasie spotkania dr Fang Liu przedstawiła swoją wizję ICAO, nakreślając priorytety, którymi powinna kierować się Organizacja. Wśród najważniejszych zadań i wyzwań, jakie stoją przed nowym Sekretarzem Generalnym wymieniła zwiększenie przejrzystości oraz efektywności projektów prowadzonych w ramach działalności Biura Współpracy Technicznej (TCB) oraz usprawnienie komunikacji pomiędzy ICAO a państwami członkowskimi, aby Organizacja spełniała swoją rolę jako szybka platforma wymiany informacji i dobrych praktyk w zakresie lotnictwa. Dr Fang Liu wskazała również, że Polska dzięki rozwiniętemu przemysłowi lotniczemu, pełni kluczową rolę w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podkreśliła, że Urząd Lotnictwa Cywilnego jako polska władza lotnicza jest ważnym partnerem w pracach ICAO, dzięki obecności polskiego przedstawiciela w Radzie Organizacji i wyraziła nadzieję na kontynuację dobrej współpracy w przypadku wyboru jej osoby na stanowisko Sekretarza Generalnego.

Wybory na stanowisko Sekretarza Generalnego ICAO odbędą się w dniu 11 marca 2015 r. w siedzibie ICAO w Montrealu. Pozostałymi kandydatami na stanowisko są Pan John McCormick z Australii, Pani Aysha Al Hameli ze Zjednocznych Emiratów Arabskich oraz Pan Praschant Sukul z Indii.  Od sierpnia 2009 r. funkcję Sekretarza Generalnego ICAO pełni Pan Raymond Benjamin.

P1010957

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»