05.12.2007

p. o. Wiceprezesa ds. Standardów Lotniczych

Andrzej Kotwica

Sekretariat: tel. (22) 520-72-46, fax (22) 520-73-83

Andrzej Kotwica

Ur. 03.02.1963 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej Wydziału Mechanicznego, specjalizacja samoloty i śmigłowce. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej, na Wydziale Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, w zakresie Zarządzania Lotnictwem.

Po ukończeniu WAT, w latach 1987-2004 pełnił służbę wojskową na różnych stanowiskach technicznych w lotnictwie sił zbrojnych.


Uczestnik wielu kursów oraz szkoleń krajowych i zagranicznych z zakresu Lotnictwa Cywilnego. Ukończył m. in. : Aircraft Airworthiness Course, ICAO Safety Managment System (SMS) Training Course, Training of SAFA Ramp Check Inspectors, Aircraft Maintenance and Engineering Management Course, Human Factors in Aviation, Standardisation Inspection of Competent Authorities Course,

Z Lotnictwem Cywilnym związany od 2004 r. Wówczas rozpoczął pracę w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego jako inspektor zdatności do lotu w Delegaturze Południowo-Zachodniej we Wrocławiu. Był członkiem zespołów standaryzacyjnych (MAST – Maintenance Standardistions Teams) Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego, w ramach których uczestniczył w audytach standaryzacyjnych w Finlandii, Serbii, Mołdawii oraz Turcji.


W latach 2016-2017 był zastępcą dyrektora Departamentu Techniki Lotniczej, a w latach 2017-2021  dyrektorem.

Jest członkiem Rady Programowej Instytutu Lotnictwa oraz członkiem Rady Programowej Jednostki Certyfikującej w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych.

Amatorsko uprawia narciarstwo zjazdowe oraz biegi długodystansowe reprezentując Wrocławski Klub Biegacza „Piast”.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies