05.12.2007

p. o. Wiceprezesa ds. Infrastruktury Lotniczej

Michał Kozłowski

Sekretariat tel.: 022 520 74 63, fax 520 74 62

Andrzej Kotwica

Ur. 17 stycznia 1969 roku w Warszawie.

Absolwent Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej – specjalizacja Organizacja i Sterowanie Ruchem Lotniczym.
Absolwent studium dyplomowego „Zarządzanie nowoczesną firmą – przedsiębiorstwo państwowe w warunkach gospodarki rynkowej”, prowadzonego przez Uniwersytet Warszawski i Wyższą Szkołę Handlu i Finansów Międzynarodowych.
Doktor nauk technicznych w zakresie transportu.

Zawodowo związany z lotnictwem od 1992 r., kiedy to rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie  Państwowym „Porty Lotnicze”.

Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu operacyjnym, certyfikacji, szkoleniach, nadzorze operacyjnym, planowaniu i projektowaniu infrastruktury lotniczej, jak również w analizach i zarządzaniu procesami biznesowymi i operacyjnymi oraz zarządzaniu projektami i wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań systemowych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony, ciągłości i jakości eksploatacji portu lotniczego. Doświadczony audytor zintegrowanych systemów zarządzania.

Uczestnik wielu kursów i szkoleń, krajowych i międzynarodowych, z zakresu lotnictwa cywilnego prowadzonych m.in. przez: IATA Aviation Training and Development Institute, JAA Training Organisation oraz Singapore Civil Aviation Academy.

Od grudnia 2018 r. był dyrektorem Departamentu Lotnisk w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Od 1998 r. związany współpracą naukowo-dydaktyczną z Zakładem Inżynierii Transportu Lotniczego na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej, gdzie w 2014 r. objął stanowisko Adiunkta. Autor podręcznika akademickiego „Porty lotnicze – infrastruktura, eksploatacja i zarządzanie” i kilkudziesięciu publikacji naukowych w dziedzinie infrastruktury, systemów i procesów zarządzania lotniskami i ruchem lotniczym. Promotor wielu prac dyplomowych w tej dziedzinie. W 2019 r. wyróżniony przez Rektora Politechniki Warszawskiej nagrodą indywidualną za osiągnięcia dydaktyczne.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies