02.10.2007 Aktualizacja: 15.12.2020

Sprawozdania z wykonania zadań lotniczych

Sprawozdanie z wykonywania zadań lotniczych za 2020 rok


Uproszczone „Sprawozdanie z wykonywania zadań lotniczych za 2020 rok”

Przypominamy wszystkim użytkownikom statków powietrznych (zarejestrowanych w Rejestrze Cywilnych Statków Powietrznych) o obowiązku składania sprawozdań z wykonywania zadań lotniczych za 2020 rok, zgodnie z art. 135 d. ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo Lotnicze.

Sprawozdanie należy złożyć do 31 stycznia 2021 r.

W celu sporządzenia takiego sprawozdania należy skorzystać ze wzoru sprawozdania opracowanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Pracownicy Biura Zarządzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym - Wydziału Analiz Bezpieczeństwa Lotniczego (LBB–2) służą pomocą w razie wystąpienia problemów z pobraniem wzoru sprawozdania lub wątpliwości podczas jego wypełniana. Na stronie internetowej Urzędu jest też umieszczony formularz sprawozdania z danymi przykładowymi (DEMO).

Sprawozdania w formacie Excel (podpis ani pieczątka nie są konieczne) prosimy przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

1. Formularz do pobrania „Sprawozdanie z wykonywania zadań lotniczych za 2020 rok”

xlsxSprawozdanie_z_wykonywania_zadan_lotniczych_za_2020.xlsx11.44 KB

UWAGA: Ze względu na funkcjonowanie od września 2018 r. Centralnej Bazy Zgłoszeń – CBZ, będącej dedykowanym systemem zgłaszania zdarzeń lotniczych, CZĘŚĆ B dotychczasowego „Sprawozdania z wykonywania zadań lotniczych” – „Zestawienie zdarzeń lotniczych zaistniałych u sporządzającego sprawozdanie w danym roku” została usunięta, podobnie jak prawa część tabeli w CZĘŚCI A. Pozwoliło to na znaczne uproszczenie tabeli.

Poniżej obecny wygląd tabeli:

 tab

2. Przykładowe poprawnie wypełnione formularze:
docdemo1_naloty.docx67 KB
docxdemo2_naloty.docx31.1 KB

3. W przypadku osób fizycznych konieczne jest dodatkowo przesłanie skanu podpisanego oświadczenia w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO). Wzory poniżej:
docxOswiadczenie_RODO_v1.docx15.65 KB
pdfOswiadczenie_RODO_v1.pdf326.31 KB

4. Instrukcja wypełniana sprawozdania:

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies