29.12.2021 Aktualizacja: 05.01.2022

Sprawozdanie z wykonywania zadań lotniczych za 2021 rok

Wszyscy użytkownicy statków powietrznych zgodnie z Art. 135d. ustawy z dnia 3 lipca 2002 r Prawo Lotnicze, które podlegają wpisowi do rejestru statków, składają Prezesowi Urzędu w terminie do 31 stycznia każdego roku sprawozdania, za miniony rok z wykonywania operacji lotniczych.

W celu sporządzenia takiego sprawozdania należy skorzystać z udostępnionego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego wzoru formularzy.

UWAGA:

  1. FIRMY I ORGANIZACJE NIEKOMERCYJNE / OSOBY PRYWATNE (osoby fizyczne) – wypełniają i przesyłają wyłącznie Sprawozdanie z wykonywania operacji lotniczych w 2021 roku wraz z podpisanym skanem oświadczenia w związku z przetwarzaniem danych osobowych (RODO)..

Formularze do pobrania:

Sprawozdanie_z_wykonywania_zadan_lotniczych_za_2021_użytkownicy_prywatni_v2.xlsx

Oswiadczenie_RODO

  1. Podmioty lotnicze ATO-DTO/AOC/ATM-ANS – wypełniają i przesyłają Sprawozdania z wykonywania zadań lotniczych (część A) wraz z arkuszami oceny systemu zarządzania (część B). Dodatkowo dla ATO/DTO wypełnione listy kontrolne przeglądu wewnętrznego – odpowiednio część C i część D.

Formularze do pobrania:

Kopia_Sprawozdanie_z_wykonywania_zadan__lotniczych_za_2021_ATO-DTO_v3.xlsx

Sprawozdanie_z_wykonywania_zadan_lotniczych_za_2021_AOC_SPO_SAO_BOP_UL_v2.xlsx

Sprawozdania_i_przeglądy_roczne_ATM-ANS_v2.xlsx

Instrukcja wypełniana sprawozdania:

  • Formularz wypełniają podmioty lotnictwa cywilnego według właściwości, zgodnie z art. 135 d Ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. Prawo lotnicze.
  • Właściciel albo użytkownik statku powietrznego na dzień 31 grudnia 2021 r., zobowiązany jest do sporządzenia sprawozdania za cały rok.
  • Termin przesyłania „Sprawozdania z wykonania zadań lotniczych za 2021 rok” upływa 31 stycznia 2022 roku.
  • Sprawozdanie obejmuje rok kalendarzowy.
  • Należy podać dane dotyczące użytkowanych statków powietrznych - bez względu na formę własności (jeżeli SP był wykorzystywany przez sprawozdawcę tylko przez cześć roku, a następnie przekazany np. do innej organizacji, prosimy o  wpisanie odpowiednio daty początku i końca okresu użytkowania w tej samej komórce co RODZAJ I TYP STATKU POWIETRZNEGO w nawiasie).
  • Prosimy o uzupełnienie danych w tabeli oddzielnie dla każdego statku powietrznego podając jego znaki rejestracyjne w odpowiedniej kolumnie.
  • Prosimy o przesyłanie wersji elektronicznej sprawozdania w formacie xls/xlsx (bez podpisów i pieczątek) na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pracownicy Biura Zarządzania Bezpieczeństwem w Lotnictwie Cywilnym - Wydziału Analiz Bezpieczeństwa Lotniczego (LBB–2) służą pomocą w razie wystąpienia problemów z pobraniem wzoru sprawozdania lub wątpliwości podczas jego wypełniana.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies