03.12.2021 Aktualizacja: 07.12.2021

Bezpiecznego luku!

Każdego roku w Polsce transportem lotniczym przewozi się blisko 30 tys. ton przesyłek pocztowych i liczba ta dynamicznie rośnie. Ponieważ poczta międzynarodowa transportowana jest zarówno na pokładach pasażerskich jak i towarowych statków powietrznych, bardzo ważne jest ciągłe uświadamianie nadawców przesyłek, że nie wszystkie przedmioty mogą być przewożone drogą lotniczą.

KV


6 grudnia 2021 r. Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpoczął kampanię informacyjną pt. „Bezpiecznego lotu luku!”, której celem jest zwiększanie wiedzy na temat tego, co można wysyłać, a co jest zabronione w międzynarodowych przesyłkach pocztowych i kurierskich.


W ramach kampanii stworzona została specjalna zakładka na stronie internetowej ULC, pod adresem ulc.gov.pl/bezpiecznegoluku, zawierająca klasyfikację materiałów niebezpiecznych i zasady ich bezpiecznego nadawania transportem lotniczym. Akcja „Bezpiecznego lotu luku!” obejmuje również emisję spotu edukacyjnego, a także kampanię w Internecie i w mediach społecznościowych.


Wszystkich operatorów kurierskich, firmy przewozowe, przewoźników lotniczych i inne zainteresowane podmioty zachęcamy do przyłączenia się do naszej kampanii i promowania działań na rzecz bezpieczeństwa w lotnictwie.

 

 

Materiały informacyjne:

pdfPlakat A25.61 MB

pdfPlakat A33.36 MB

pdfUlotka1.57 MB

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies