01.10.2020 Aktualizacja: 08.10.2020

STREFA FRONTEX

Znajdujesz się w strefie EP P26 FRONTEX 

W tej strefie możesz latać dronem tylko za zgodą zarządzającego, czyli Frontex, na określonych przez niego warunkach. W celu uzyskania zgody na lot dronem skontaktuj się z zarządcą pod tel. +48 22 205 95 00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jeżeli jesteś posiadaczem drona o masie nieprzekraczającej 600 g i będziesz latać tylko w zasięgu widoczności wzrokowej (VLOS), oddal się 500 m od terenu obiektu chronionego przez strefę EP P26 FRONTEX (czyli od budynku FRONTEXu – Warsaw Spire). W tej odległości możesz wykonywać loty do wysokości nie większej niż 30 m lub do wysokości najwyższej przeszkody, w tym drzew lub obiektów budowalnych, znajdujących się w promieniu do 100 m od Ciebie.

Pamiętaj, że wykonując loty jesteś odpowiedzialny za zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na bezpieczeństwo ruchu lotniczego oraz spokój i porządek publiczny. Lataj jedynie sprzętem, który jest sprawny technicznie. To Ty jako operator jesteś odpowiedzialny za bezpieczne i zgodne z prawem używanie drona lub modelu latającego. 

Szczegółowe zasady wykonywania lotów znajdują się w przepisach, do których link znajdziesz poniżej. Każdy operator ma prawny obowiązek zapoznania się z obowiązującymi przepisami i stosowania ich w praktyce.

Loty rekreacyjne lub sportowe

Loty inne niż rekreacyjne lub sportowe 

Precyzyjne współrzędne lokalizacji stref dostępne są na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz w aplikacji mobilnej DroneRadar”.

Strefa FRONTEX

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies