01.10.2020 Aktualizacja: 08.10.2020

STREFA SOP

Znajdujesz się w strefie EP P21 Warszawa II, której zarządcą jest Służba Ochrony Państwa (SOP).

W tej strefie możesz latać dronem jeśli: 

  1. Uzyskałeś zgodę zarządzającego tą strefą i na warunkach przez niego określonych. W celu uzyskania zgody na lot dronem skontaktuj się z zarządcą: tel. +48226065116, +48 22 606 51 17 lub odwiedź stronę internetową www.sop.gov.pl; 
  2. Jeżeli jesteś posiadaczem drona o masie nieprzekraczającej 600 g i będziesz latać tylko w zasięgu widoczności wzrokowej (VLOS), nie musisz uzyskiwać zgody od SOP, pod warunkiem, że znajdujesz się w odległości 500 m od terenu obiektu chronionego i będziesz latać do wysokości 30 m lub do wysokości najwyższej przeszkody, w tym drzew lub obiektów budowlanych, znajdującej się w promieniu do 100 m od Ciebie.

Pamiętaj, że wykonując loty jesteś odpowiedzialny za zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na bezpieczeństwo ruchu lotniczego oraz spokój i porządek publiczny. Lataj jedynie sprzętem, który jest sprawny technicznie. To Ty jako operator jesteś odpowiedzialny za bezpieczne i zgodne z prawem używanie drona lub modelu latającego. 

Szczegółowe zasady wykonywania lotów znajdują się w przepisach, do których link znajdziesz poniżej. Każdy operator ma prawny obowiązek zapoznania się z obowiązującymi przepisami i stosowania ich w praktyce.

Loty rekreacyjne lub sportowe

Loty inne niż rekreacyjne lub sportowe 

Precyzyjne współrzędne lokalizacji stref dostępne są na stronie Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz w aplikacji mobilnej DroneRadar.

Strefa SOP

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies