16.05.2016 Aktualizacja: 04.06.2018

Egzaminowanie mechaników lotniczych

Informujemy, że w związku z przeprowadzoną modyfikacją systemu egzaminacyjnego w zakresie licencji Part-66, Lotnicza Komisja Egzaminacyjna wznowiła przeprowadzanie egzaminów z wiedzy podstawowej wymaganej do ww. licencji. Chętnych zapraszamy na egzaminy.

Zdawanie egzaminów na ww. moduły (basic knowledge) jest możliwe także w organizacjach Part-147 wskazanych tutaj: http://ulc.gov.pl/_download/ltt/Organizacje_MTO_Part-147.pdf

***

Od 1 maja 2008 roku kandydaci na licencjonowanych mechaników lotniczych mogą zdawać egzaminy z poszczególnych modułów teoretycznej wiedzy techniczno-lotniczej zgodnie z Part-66 (punkt 66.A.25) przed komisją egzaminacyjną Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Egzaminy prowadzone są w systemie komputerowym ULC.

W celu zarejestrowania się, kandydat musi zgłosić się osobiście w pokoju nr 4 z dowodem osobistym i dowodem wniesienia opłaty lotniczej. Opłata za egzamin (za podejście – niezależnie od liczby modułów) wynosi 215 zł za każdy moduł. Podczas rejestracji kandydatowi zostanie przydzielony PIN i hasło, którymi będzie posługiwał się przy kolejnych podejściach do egzaminów. Do egzaminów można przystępować tylko w czasie trwania komputerowych sesji egzaminacyjnych. Terminy sesji dostępne są tutaj: 
pdfplik do pobrania235.37 KB

W przypadku pozytywnego wyniku z egzaminu, zdający może odebrać zaświadczenie o zaliczeniu egzaminu. W przypadku niezaliczenia egzaminu następne podejście jest możliwe po 90 dniach od daty niezdanego egzaminu.

***

Informacje o egzaminach z wiedzy podstawowej według Part-66 do licencji MML
doc plik do pobrania 130.50 Kb

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies