21.07.2021 Aktualizacja: 10.08.2021

Aktualności

Szanowni Państwo,

Na podstawie ustaleń powziętych podczas spotkania w sprawie pokazów lotniczych z udziałem organizatorów i pilotów w dniu 18 maja 2021 r. przygotowano zbiór dobrych praktyk. Uwzględniają one potrzeby przedstawione przez środowisko pilotów biorących udział w pokaz lotniczych. Jest to zbiór zaleceń mających na celu poprawę komunikacji pomiędzy osobami funkcyjnymi, a uczestnikami oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas pokazów lotniczych.

Należy jednak pamiętać, że każdy pokaz jest inny, w związku z tym nie każda proponowana dobra praktyka będzie mogła mieć zastosowanie.

Dobre praktyki pobierz plik

Rekomendujemy nowy formularz wniosku o wyrażanie zgody na przeprowadzenie pokazu lotniczego zgodnie z art. 123 ust. 1b zgodnie z programem pokazu oraz powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia pokazu lotniczego zgodnie z art. 123 ust. 1d wraz z programem pokazu. (Więcej informacji w zakładce „Wnioski”)

Przypominamy, że wnioski na pokaz zgodnie z art. 123 ust. 1b ustawy Prawo lotnicze wraz z programem pokazu należy składać kompletne, co najmniej 30 dni przed planowanym wydarzeniem. W przypadku, gdy dokument nie będzie posiadał informacji zawartych w §7 ust.2 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 14 kwietnia 2017 r. zmieniające Rozporządzenie w sprawie lotów próbnych i akrobacyjnych oraz pokazów lotniczych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1488), pozostanie bez rozpatrzenia. Należy również pamiętać, że jest to termin liczony od daty wysłania pisma do Urzędu przez ePUAP lub rejestracji w Punkcie Obsługi Klienta, a nie stempla pocztowego.

foto1


Ponadto, zwracamy się z uprzejmą prośbą do organizatorów pokazów, dyrektorów pokazów, innych osób funkcyjnych, a także uczestników pokazu lotniczego o wypełnienie ankiety podsumowującej i przesłanie jej na adres: . Informacje uzyskane z kwestionariuszy będą służyły do tworzenia analiz zagrożeń mogących wystąpić podczas pokazu lotniczego.

Ankieta podsumowująca pokaz pobierz plik

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies