07.09.2017 Aktualizacja: 28.06.2019

Uwagi do wniosków o udostępnianie informacji

Uwagi do wniosków o udostępnianie informacji:


1. Żeby wniosek mógł zostać pozytywnie rozpatrzony wszystkie pola muszą być obowiązkowo wypełnione.
W celu przyśpieszenia procedowania sprawy wniosek można przesłać drogą elektroniczną (w postaci zeskanowanego podpisanego wniosku), jednak ze względu na obowiązujące w Rzeczypospolitej Polskiej przepisy konieczne jest przesłanie wypełnionego i ręcznie podpisanego wniosku w postaci papierowej zanim Urząd będzie mógł udzielić odpowiedzi (nie dotyczy to podmiotów posiadających kwalifikowany podpis elektroniczny, które mogą przesłać wniosek z kwalifikowanym podpisem elektronicznym na poniższy adres poczty elektronicznej - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

2. Urząd Lotnictwa Cywilnego nie jest zobowiązany do dostarczenia jakichkolwiek żądanych informacji. Może je udostępnić tylko w przypadku pewności, że wniosek jest zgodny z odpowiednimi przepisami.

Przed otrzymaniem od ULC poszukiwanych informacji dotyczących zdarzeń lotniczych wnioskodawca zobowiązuje siebie samego oraz organizację, do której przynależy, do wykorzystywania tych informacji wyłącznie do celów wymienionych przez niego w pkt 4 Wniosku. Informacje przekazane na podstawie niniejszego wniosku są udostępniane wyłącznie w celach związanych z bezpieczeństwem lotniczym, jak określono w rozporządzeniach (UE) nr 376/2014, 996/2010 i Rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie wypadków i incydentów lotniczych a nie w innych celach, takich jak, w szczególności, przypisanie winy lub odpowiedzialności, ani nie w celach handlowych / komercyjnych.

Wnioskodawca nie ma prawa ujawniać nikomu informacji bez pisemnej zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Niedopełnienie tych warunków może prowadzić do odmowy dostępu do informacji oraz, w stosownych przypadkach, do nałożenia sankcji.

3. W przypadku zainteresowania informacjami / danymi dotyczącymi zarówno zdarzeń statków powietrznych podlegających pod przepisy krajowe (zaliczanych do tzw. Załącznika I do rozporządzenia bazowego UE 2018/1139) jak i tych podlegających pod przepisy europejskie (posiadających Certyfikat Typu wydany / uznany przez EASA i/lub prowadzących operacje wg przepisów wspólnotowych) konieczne jest spełnienie wszystkich wymienionych powyżej wymagań i wypełnienie obu wniosków.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies