30.11.2018 Aktualizacja: 09.05.2019

Warsztaty „Integracja systemów zarządzania bezpieczeństwem w dużych organizacjach"

W dniu 27 listopada 2018 roku w Warszawie odbyły się dedykowane warsztaty dla przedstawicieli podmiotów lotniczych prowadzących działalność w ramach funkcjonowania komercyjnego transportu lotniczego.

 

Celem spotkania było przedstawienie zagadnień związanych ze współpracą w zakresie SMS podmiotów z różnych obszarów lotnictwa takich jak: zarządzający lotniskami, agenci obsługi naziemnej, operatorzy lotniczy, żegluga powietrzna, ochrona. Bezpieczne komercyjne operacje lotnicze wymagają często wspólnych i skoordynowanych działań wielu podmiotów oraz praktycznego dopracowania procedur i systemów – dlatego umożliwianie wymiany istotnych informacji i doświadczeń między ekspertami z różnych podmiotów czy środowisk jest tak istotne.

LBB 1
 
Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z prezentacjami obejmującymi szerokie spektrum zagadnień związanych z różnymi aspektami współpracy w ramach funkcjonowania systemów zarządzania bezpieczeństwem w organizacjach współdziałających ze sobą w trakcie świadczenia usług z zakresu komercyjnego transportu lotniczego.
 
Warsztaty, w których uczestniczyło ponad 120 osób, odbyły się w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Warsztaty otworzył Wiceprezes ULC ds. Operacyjnych – Pan Michał Witkowski.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele oraz eksperci m.in. z portów lotniczych, Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze, Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, operatorów - linii lotniczych, LPR, AMO, CAMO, agentów obsługi naziemnej, producentów lotniczych, firm szkoleniowych i ośrodków szkolenia lotniczego, mediów, Polskiej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Urzędu Regulacji Energetyki, Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego oraz PKP Cargo.
 
W trakcie warsztatów zaproponowano cykliczne organizowanie spotkań roboczych dla safety managerów z różnych podmiotów, w których uczestniczyliby również eksperci z ULC. W trakcie tych spotkań omawiano by pojawiające się problemy i proponowano możliwości ich rozwiązania, wymieniano doświadczenia i informacje.
 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z prezentacjami z warsztatów zamieszczonymi poniżej:

pdf01_Cel_warsztatow-Integracja_systemow_SMS_w_CAT_ROzog.pdf2.21 MB
pdf02_Wspomaganie_informatyczne_SMS_w_organizacji_lotniczej-W_Krolikowski.pdf1.82 MB
pdf03_Raportowanie_i_dzialania_nastepcze.pdf1.57 MB
pdf04_CBZ-najnowsze_zmiany_oraz_plany_po_Nowym_Roku-PLacinski.pdf1.49 MB
pdf05_Procedura_badania_zdarzenia_lotniczego_przez_operatora_J_Danielski.pdf2.12 MB
pdf06_Wspolpraca_PAZP_z_innymi_podmiotami_lotniczymi_w_ramach_SMS-PCzech.pdf2.24 MB
pdf07_Integracja_w_obszarze_SMS_na_przykladzie_porozumien_operacyjnych.pdf2.45 MB
pdf08_SMS_w_transporcie_DGR_droga_powietrzna-JSikorska_MZelazo.pdf2.75 MB
pdf09_Glowne_wyzwania_regulacyjne_i_operacyjne_dla_bezpieczenstwa_rynku.pdf1.17 MB

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies